Sektörler (Kategoriler)
 Ağaç Ve Orman Ürünleri
 Akaryakıt
 Akvaryum ve Pet Ürünleri (Evcil Hayvan)
 Alışveriş Merkezleri
 Alüminyum PVC
 Ambalaj Sanayi
 Ana Okulu - Kreş
 Anahtarcılar
 Antikacılar
 Av ve Balıkçılık
 Ayakkabı Sanayi
 Aydınlatma ve Avizeciler
 Bayrak Firmaları
 Bebek/Çocuk Ürünleri
 Belediyeler
 Bilgisayar-Internet
 Bilişim Sektörü
 Boya Sanayi
 Cafe ve Barlar
 Cam Sanayi
 Catering ve Tabldot
 Çanta / Kemer / Ayakkabı
 Çelik Kapı
 Çiçekçiler
 Dağıtımcılar
 Danışmanlık Şirketleri
 Dayanıklı Tüketim Malları
 Dekorasyon
 Demir-Çelik Sanayi
 Denizcilik

»   Tüm Sektörler

Bilgi Bankası
 2023 Türkiye Fuar Takvimi
 Kobi Nedir?
 Kobi Destekleri
 Satış ve Pazarlama
 
Türkiye'den en çok hangi ülke mülk alıyor? 83 ülkenin vatandaşı Türkiye'den mülk almayı tercih etti. Peki en çok mülkü kim alıyor?
 
Haber Adı: Türkiye'den en çok hangi ülke mülk alıyor? 83 ülkenin vatandaşı Türkiye'den mülk almayı tercih etti. Peki en çok mülkü kim alıyor?

Kategorisi: Emlak

Okunma Sayısı: 3957

Tarih: 19.08.2013

Yılın başından bu yana ABD'ten Kuveyt'e, İngiltere'den Tanzanya'ya kadar 83 ülkenin vatandaşı, Türkiye'den 6 bin 294 taşınmaz aldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan bilgiye göre, yılın başından bu yana yabancılar Türkiye'den yüksek sayıda gayrimenkul alımı yaptı.
Bu sürede 6 bin 802 yabancıya, 862'si arsa, 5 bin 432'si konut olmak üzere toplam 6 bin 294 taşınmaz satışı gerçekleşti.

EN ÇOK ALICI RUSYA'DAN

Türkiye'den en çok gayrimenkul alanların başında Rusya Federasyonu vatandaşları gelirken, bunu Almanlar ve İngilizler takip etti.

Rusya'dan bin 373 kişiye, 41 arazi, bin 168 konut olmak üzere toplam bin 209 taşınmaz satışı yapıldı.
İkinci sıradaki Alman vatandaşları, Türkiye'den 629 taşınmaz satın aldı. Almanya'dan 588 kişiye, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden 198 arsa ile 431 konut satışı yapıldı.
İngiliz vatandaşları ise 106 arsa, 495 konut olmak üzere 601 taşınmaz sahibi oldu.

ABD'DEN DE TANZANYA'DAN DA ALICI GELDi

Türkiye'ye ilgi gösteren ülkeler arasında ABD, İsveç, Ukrayna, Norveç, Fransa gibi ülkeler de yer aldı.
Türkiye'den 13 arsa ile 41 konut alan Amerikalılar, toplam 11 bin 962 metrekarenin sahibi oldu. Norveçliler 420, İsveçliler 240, Ukrayna vatandaşları 103, Fransızlar da 42 taşınmaz edindi.

Arap ülkelerinden ise ilk sırada 81 arazi ve 185 konutla Suudi Arabistan, ikinci sırada 12 arazi ve 235 konutla Kuveyt, üçüncü sırada ise 49 arazi ve 53 konutla Birleşik Arap Emirlikleri yer aldı.

Avrupa ve Arap ülkelerinden gelen yoğun talebin yanı sıra Arjantin, Bolivya, Estonya, Hindistan, Letonya, Liberya, Nijerya, Slovenya, Tanzanya, Tayland, Tunus, Umman, Venezualla vatandaşlarına da birer gayrimenkul satıldı.
Türkiye'den gayrimenkul alımı yapılan diğer ülkeler şöyle:
"Afganistan, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belarus, Belçika, Bosna-hersek, British Virgin Adaları, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Fas, Filistin, Finlandiya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hollanda, Honduras, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Güney Kore, Kosova, Libya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Polonya, Romanya, Ruanda, Saint Kitts ve Nevis, Sırbistan, Slovakya, Tacikistan, Türkmenistan, Umman, Ürdün, Yemen, Yeni Zelanda, Yunanistan."

 

kaynak : yazete.com

 
   
 
 
Habere Ait Yorumlar
 
Habere Ait Yorum Yazılmamış, İlk Yorum Yazan Olmak İçin Tıklayınız.
 
   
 
Son Eklenen Firmalar

Röportajlar


Sitemap | Şehirler | Sektörler Tüm hakları saklıdır. RekabetDunyasi.Com © 2009 Powered By E-Promis
Sesli Panel