Sektörler (Kategoriler)
 Ağaç Ve Orman Ürünleri
 Akaryakıt
 Akvaryum ve Pet Ürünleri (Evcil Hayvan)
 Alışveriş Merkezleri
 Alüminyum PVC
 Ambalaj Sanayi
 Ana Okulu - Kreş
 Anahtarcılar
 Antikacılar
 Av ve Balıkçılık
 Ayakkabı Sanayi
 Aydınlatma ve Avizeciler
 Bayrak Firmaları
 Bebek/Çocuk Ürünleri
 Belediyeler
 Bilgisayar-Internet
 Bilişim Sektörü
 Boya Sanayi
 Cafe ve Barlar
 Cam Sanayi
 Catering ve Tabldot
 Çanta / Kemer / Ayakkabı
 Çelik Kapı
 Çiçekçiler
 Dağıtımcılar
 Danışmanlık Şirketleri
 Dayanıklı Tüketim Malları
 Dekorasyon
 Demir-Çelik Sanayi
 Denizcilik

»   Tüm Sektörler

Bilgi Bankası
 2023 Türkiye Fuar Takvimi
 Kobi Nedir?
 Kobi Destekleri
 Satış ve Pazarlama
 
Telefonu olan herkesin başına gelebilir!
 
Haber Adı: Telefonu olan herkesin başına gelebilir!

Kategorisi: Finans

Okunma Sayısı: 2178

Tarih: 19.08.2013

Türkiye tatilinde cep telefonuyla internetten müzik dinleyen Gökhan Yıldızhan'a şok fatura.
 

Almanya'nın Köln kentinde yaşayan Gökhan Yıldızhan (48), Türkiye tatili sırasında cep telefonuyla internetten müzik dinlemesi sonucunda gelen yüklü telefon faturasının şokunu yaşıyor.

Ailesiyle gittiği Antalya'da cebiyle internete bağlanıp müzik dinleyen Yıldızhan'a tam tamına 15 bin 158 Euro'luk telefon faturası geldi. Faturada internetten 979,1 Megabyte'lık veri indirimine karşılık istenilen bu meblağa itiraz eden Yıldızhan, hukuki yollara başvuracağını söyledi.

EN FAZLA 300-500 EURO DİYE DÜŞÜNDÜK

Beş günlük tatil boyunca ara sıra internete bağlanıp Youtube üzerinden müzik dinlediğini belirten Gökhan Yıldızhan, şunları söyledi: "Onun dışında telefonu kullanmadım. Almanya'ya döndük. Ertesi gün hattım kapandı. Firmayı aradık. Yüksek meblağ nedeniyle kapatıldığını söylediler. Biz en fazla 300-500 Euro'dur diye düşündük. Faturada 15 bin 158 Euro'yu görünce gözlerime inanamadım. Sözleşmede yurt dışında cepten internet kullanımıyla ilgili tam olarak ne olduğunu bilmiyordum. Ama bu kadar da pahalı olabileceği aklıma gelmezdi. Konuyu avukatımıza ilettik. Biraz müzik dinlemeye bu kadar para istenmesini kabul etmiyorum."

DAHA DA İNTERNETE GİRMEM

internete girme konusunda herkes dikkatli olsun. Ben bir daha Türkiye'deyken asla interneti kullanmam" dedi. Öte yandan Yıldızhan'ın hattını sağlayan cep telefonu firması, faturanın tekrar gözden geçirileceğini ifade etti.

APP GÜNCELLEMELERİ NEDENİYLE OLABİLİR

Konuyla ilgili bilgi veren Köln Tüketici Koruma Derneği'nden bir yetkili durumun tam olarak kapatılmayan App'lerdeki otomatik güncelleme nedeniyle gerçekleşmiş olabileceğini belirtti. Hesaplamalar sırasında kullanımda aşırılıklar fark edilirse firmaların müşteriyi uyardığını belirtilirken, bu olayda firmanın ikazında bir gecikme ihtimaline de dikkat çekildi.

DATA ROAMİNG ÜCRETLERİNE DİKKAT!

Geçtiğimiz yaz AB içinde getirilen yeni bir roaming uygulamasına göre, yüklü telefon faturalarının önüne geçmek için yurt dışındaki 59,50 Euro'yu geçen kullanımlarda internet bağlantısı otomatik olarak kesiliyor. Ancak bu kural sadece AB ülkeleri için geçerli. Almanya'daki cep telefonu şirketlerinde bazıları AB dışına çıkıldığında internet girişini otomatik olarak kesip, belirli ücretler karşılığı bağlantı paketine imkan sağlıyor. Ancak bazı firmalar ise bağlantıyı kesmeyerek sadece bir SMS ile bulunan ülkedeki ücreti bildiriyor. Uzmanlar büyük rakamlı faturalardan kaçınmak için, akıllı cep telefonlarındaki yurt dışı internet bağlantı (Data Roaming) fonksiyonunun kapalı olmasını öneriyor.

 
   
 
 
Habere Ait Yorumlar
 
Habere Ait Yorum Yazılmamış, İlk Yorum Yazan Olmak İçin Tıklayınız.
 
   
 
Son Eklenen Firmalar

Röportajlar


Sitemap | Şehirler | Sektörler Tüm hakları saklıdır. RekabetDunyasi.Com © 2009 Powered By E-Promis
Sesli Panel