Sektörler (Kategoriler)
 Ağaç Ve Orman Ürünleri
 Akaryakıt
 Akvaryum ve Pet Ürünleri (Evcil Hayvan)
 Alışveriş Merkezleri
 Alüminyum PVC
 Ambalaj Sanayi
 Ana Okulu - Kreş
 Anahtarcılar
 Antikacılar
 Av ve Balıkçılık
 Ayakkabı Sanayi
 Aydınlatma ve Avizeciler
 Bayrak Firmaları
 Bebek/Çocuk Ürünleri
 Belediyeler
 Bilgisayar-Internet
 Bilişim Sektörü
 Boya Sanayi
 Cafe ve Barlar
 Cam Sanayi
 Catering ve Tabldot
 Çanta / Kemer / Ayakkabı
 Çelik Kapı
 Çiçekçiler
 Dağıtımcılar
 Danışmanlık Şirketleri
 Dayanıklı Tüketim Malları
 Dekorasyon
 Demir-Çelik Sanayi
 Denizcilik

»   Tüm Sektörler

Bilgi Bankası
 2023 Türkiye Fuar Takvimi
 Kobi Nedir?
 Kobi Destekleri
 Satış ve Pazarlama
 
Sınır ötesi harekat yetkisi uzatılsın
 
Haber Adı: Sınır ötesi harekat yetkisi uzatılsın

Kategorisi: Siyaset

Okunma Sayısı: 3304

Tarih: 23.09.2009
Tezkere Meclis'e gelecek

Başbakan Erdoğan ABD'ye hareketinden önce Genelkurmay Başkanlığı'nın ?Sınır ötesi harekat yetkisi uzatılsın? talebine hükümetin de olumlu baktığı sinyali verdi. Erdoğan, Genelkurmay'ın bu isteğini ilk toplanacak Bakanlar Kurulu'nda görüşeceklerini ve Meclis'e göndereceklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan, New York'taki BM 64. Genel Kurulu ile Pittsburgh'taki G-20 zirvesine katılmak üzere dün ABD'ye gitti. Basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Erdoğan, ?Sınır ötesi operasyonlara imkan sağlayan tezkerenin uzatılması için Başbakanlığa talep yazısı gönderildiğinin? hatırlatılması üzerine, konuyla ilgili müsteşarına gerekli talimatı verdiğini, döndüğünde ilk Bakanlar Kurulu toplantısında, TBMM'ye gönderilecek şekilde hazırlıkların yapılacağını söyledi.

Erdoğan, ?Gazetelerde yorumlandığı şekilde 'yapılmayacak, edilmeyecek' bu tür şeyler söz konusu değil. Bizler parlamentoya bu konuyla ilgili yazımızı göndereceğiz? dedi.

MİLLET TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYDU

Başbakan Erdoğan, ?Demokratik Açılım? çalışmalarının, AK Parti'nin, AK Parti iktidarının bir projesi olarak değil, ?Milli Birlik Projesi? olarak tüm milletin elini taşın altına koyduğu bir proje olarak yansımasını istediklerini bildirdi.

Bir gazetecinin, ?Demokratik Açılım, ABD'deki ikili görüşmelerinizde gündeme gelecek mi?? yönündeki sorusuna Erdoğan, gündeme gelmesi halinde bunu da paylaşacaklarını, bu konuyu oradaki dostlarına anlatmakta fayda olduğunu söyledi.

Erdoğan, bu konuyla ilgili olumsuz kampanyalar sürdürüldüğüne işaret ederek, ?Bizim de olumsuz değil, olumlu neticeleri oradaki dostlarımızla paylaşmamızda fayda var? dedi.

DEMOKRATİK AÇILIM

?Ermeni açılımı olacak mı? Eğer olacaksa protokolü hangi koşullarla imzalayacaksınız?? yönündeki soru üzerine Başbakan Erdoğan, bu açılımın da ?Demokratik Açılım? süreci içinde sürdürüldüğünü kaydetti. Başbakan Erdoğan, bu sürecin içinde, başta terör sorunu olmak üzere 5. yapılan Alevi Çalıştayı'nın da yer aldığını ve bunun da Türkiye'nin sorunlarından birisi olduğunu ifade ederek, ?Devam etmekte olan Ermenistan ile ilişkiler konusu da sorun alanlarından birisi. Bunun üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaları olumlu noktaya taşımanın arzusu içindeyiz. Bunun yanında Türkiye'nin işsizlik sorunu var. Bunun üzerinde de ısrarla duruyoruz. Azınlıkların da kendilerine ait sorunları var. Bunun üzerinde de duruyoruz? dedi.

20 LİDERLE GÖRÜŞECEK

G-20 Zirvesi genel oturumuna katılmak üzere 24-25 Eylül'de Pittsburgh'ta bulunacağını anlatan Başbakan Erdoğan, ?Ziyaretim sırasında yaklaşık 20 ülkenin devlet ve hükümet başkanıyla ikili temaslarda bulunmayı amaçlıyorum? dedi. Erdoğan, 27 Eylül'de Türkiye'de olacak.

Yoğun temas trafiği

Başbakan Erdoğan, ABD ziyareti sırasında yaklaşık 20 ülkenin devlet ve hükümet başkanıyla ikili temaslarda bulunmayı amaçladığını söyledi. BM Genel Kurul görüşmelerinden önce 22 Eylül'de BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'un başkanlığında düzenlenen ve günümüzün en önemli sorunları arasında bulunan ?İklim Değişikliği? temalı yüksek düzeyli toplantıya katılacağını kaydeden Erdoğan, 192 ülkenin katılacağı bu yılki BM Genel Kurulu çalışmalarında, 130 ülkenin devlet ve hükümet başkanları seviyesinde temsil edilmesinin beklendiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, programı çerçevesinde 23 Eylül günü BM 64. Genel Kurulu'nun açılış oturumuna katılacağını, ertesi gün de Genel Kurul'da uluslararası gündeme

ilişkin konularda Türkiye'nin görüşlerini açıklayan bir konuşma yapacağını bildirdi.

'Milli Birlik Projesi' olsun

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Baykal'a gönderilecek davetiyede görüşme talebinin yer alacağını söyledi. Erdoğan, davetiyede sadece usul noktasında bazı detayların yer alabileceğini, içerikle ilgili noktayı kendisiyle oturup konuşacaklarını anlatarak, ?Burada asıl olan kendilerinin bu havuza ne kadar katılacakları. Çünkü, bu havuzda bileşenleri oturup değerlendirme yapacağız. Bu AK Parti'nin, AK Parti iktidarının bir projesi olarak yansımasın. Bu 'Milli Birlik Projesi' olarak tüm milletin elini taşın altına koyduğu bir proje olarak yansısın istiyoruz. Onun için katılımın çok daha geniş kapsamlı olmasını arzu ediyoruz? dedi.
 
   
 
 
Habere Ait Yorumlar
 
Habere Ait Yorum Yazılmamış, İlk Yorum Yazan Olmak İçin Tıklayınız.
 
   
 
Son Eklenen Firmalar

Röportajlar


Sitemap | Şehirler | Sektörler Tüm hakları saklıdır. RekabetDunyasi.Com © 2009 Powered By E-Promis
Sesli Panel