Sektörler (Kategoriler)
 Ağaç Ve Orman Ürünleri
 Akaryakıt
 Akvaryum ve Pet Ürünleri (Evcil Hayvan)
 Alışveriş Merkezleri
 Alüminyum PVC
 Ambalaj Sanayi
 Ana Okulu - Kreş
 Anahtarcılar
 Antikacılar
 Av ve Balıkçılık
 Ayakkabı Sanayi
 Aydınlatma ve Avizeciler
 Bayrak Firmaları
 Bebek/Çocuk Ürünleri
 Belediyeler
 Bilgisayar-Internet
 Bilişim Sektörü
 Boya Sanayi
 Cafe ve Barlar
 Cam Sanayi
 Catering ve Tabldot
 Çanta / Kemer / Ayakkabı
 Çelik Kapı
 Çiçekçiler
 Dağıtımcılar
 Danışmanlık Şirketleri
 Dayanıklı Tüketim Malları
 Dekorasyon
 Demir-Çelik Sanayi
 Denizcilik

»   Tüm Sektörler

Bilgi Bankası
 2024 Türkiye Fuar Takvimi
 Kobi Nedir?
 Kobi Destekleri
 Satış ve Pazarlama
 
Asıl bölücüler CHP ve MHP CHP
 
Haber Adı: Asıl bölücüler CHP ve MHP CHP

Kategorisi: Siyaset

Okunma Sayısı: 2971

Tarih: 23.09.2009
Asıl bölücüler CHP ve MHP

Başbakan Erdoğan, demokratik açılımı bölücülük diye yaftalayan CHP ve MHP'ye ?Asıl bu ifadeyi kullananlardır bu ülkede bölücü olanlar? karşılığını verdi. AK Parti'nin 81 vilayetin 80'ininde milletvekili çıkardığını hatırlatan Erdoğan, ?Ey CHP ey MHP ey DTP sen nerede varsın? dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, kimsenin AK Parti'ye bölücü damgasını yakıştıramayacağını belirterek, 'Şimdi bize bu yakıştırmayı yapanlara soruyoruz; Siz Türkiye'nin kaç vilayetinde varsınız, siz Türkiye'nin kaç vilayetinden milletvekili çıkardınız?' dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca, Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yarınlarının dünden ve bugünden çok daha parlak ve aydınlık olacağına inandığını söyledi.

SİYAHA BEYAZ DİYORLAR

'Bir 'milli birlik projesi' dedik. Bunu 'demokratik açılım' sürecinde gerçekleştireceğimizi konuştuk? diyen Erdoğan, şöyle devam etti: ?Sıfatı muhalefet olanlar buna muhalefet ediyorlar. Beyaza siyah, siyaha beyaz demenin gayretiyle muhalefet ediyorlar. 'Hadi gelin bunu görüşelim' dediğimiz zaman, 'Hayır, sizinle görüşmeyiz' diyorlar. 'Görüşelim, ondan sonra gerekeni yapın', 'hayır görüşmeyiz'... Görüşülmeden, neyin ne olduğunu bilmeden nasıl olur da bunu hemen damgalıyorsunuz. Ne var bunun içeriğinde biliyor musunuz? Verecekleri cevap 'yok'. Sadece söyledikleri 'Siz Türkiye'yi bölüyorsunuz'. Bu ifadeyi kullananlardır bu ülkede bölücü olanlar.'

TÜRKİYE'NİN 7 BÖLGESİNDE VARIZ

'Kimse AK Parti'ye bölücü damgası yakıştıramaz' diyen Erdoğan, bunun ispatının ortada olduğunu belirterek, AK Parti olarak her seçimde Türkiye'nin 7 siyasi bölgesinin tamamında birinci olmuş bir parti olduklarını söyledi. AK Parti'nin 81 ilin 80'inde milletvekili çıkardığını vurgulayan Erdoğan,'Şimdi bize bu yakıştırmayı yapanlara soruyoruz; Siz Türkiye'nin kaç vilayetinde varsınız. Bakın biz Türkiye'de 61 vilayette birinci, diğer kalan 20 vilayette de ikinci partiyiz. Ey CHP, sen nerede varsın, ey MHP sen nerede varsın, ey DTP sen nerede varsın?' diye konuştu.

BİZ BU ÜLKEYE SEVDALIYIZ

Erdoğan, bu ülkeye, bu millete aşık olduklarını dile getirerek, 'Biz bu ülkeye sevdalıyız. Ben bu ülkenin Türküne de aşığım, Kürdüne de, Lazına da, Çerkezine de, Boşnağına da aşığım. Ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayı söylemekten asla kaçınmıyorum. Onun için tek millet, tek bayrak, tek vatan diyorum. Onun için de diyorum ki; kimse bu bereketli topraklara ayrılık tohumları atmaya gayret etmesin. Atacağınız o tohumlar bu topraklarda bereketlenmez, yeşermez' şeklinde konuştu.

Barışa vesile olsun

Erdoğan, bayram namazını Şehzadebaşı Camii'nde kıldı. Cemaatle bayramlaşan Erdoğan'a cami çıkışında badem ezmesi ve lokum ikram edildi. Birlik, beraberlik ve barış temennisinde bulunan Erdoğan, ?Bu sıkıntılı dönemde temennim odur ki bayramın barış, sevgi, dayanışma ikliminde, ülkemizin birliği, kardeşliği için el ele vermek suretiyle, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımanın da mutluluğunu, hep birlikte yaşarız? dedi.
 
   
 
 
Habere Ait Yorumlar
 
Habere Ait Yorum Yazılmamış, İlk Yorum Yazan Olmak İçin Tıklayınız.
 
   
 
Son Eklenen Firmalar

Röportajlar


Sitemap | Şehirler | Sektörler Tüm hakları saklıdır. RekabetDunyasi.Com © 2009 Powered By E-Promis
Sesli Panel